Zero waste jak to wygląda ?

Zero waste jak to wygląda ?

Zero odpadów to koncepcja, która dąży do wyeliminowania obecności odpadów w jakiejkolwiek formie w systemach zero-odpadowych.

Cel zerowy został zdefiniowany przez Bea Johnson jako “osiągnięcie zerowej ilości śmieci”. Podczas gdy sama praktyka zero-odpadowa ma na celu uczynienie wszystkich wyrzucanych przedmiotów nierecyklingowalnymi, kompostowalnymi lub biodegradowalnymi, tak aby mogły być produkowane i konsumowane bez marnowania, styl życia zero-odpadowy dąży do ograniczenia zużycia energii i nieodnawialnych zasobów. Określenie “zero odpadów” odnosi się zarówno do celu, jak i do różnych środków wykorzystywanych do jego osiągnięcia.

Można zadać sobie pytanie, czy zero waste to tylko kolejna moda czy działanie na rzecz środowiska? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania: 1. Co to jest zero waste? 2. Co zero odpadów może zrobić dla środowiska? 3. Kiedy zero waste to zero zero zero odpadów? 4. Sposoby na zero odpadów w różnych dziedzinach życia: zero papieru, zero plastiku, zero rozmów o śmieciach i zero odpadów żywnościowych.

Termin “zero waste” został spopularyzowany przez Bea Johnson w jej bestsellerowej książce Zero Waste Home z 2007 roku. W tym artykule skupimy się nie tylko na definicji, ale także na tym, jak zastosować te praktyki w naszym codziennym życiu i innych problemach środowiskowych, które mogą się pojawić z tego powodu (takich jak zanieczyszczenie wody). Moim zdaniem koncepcja zero odpadów jest czymś więcej niż tylko trendem w modzie, głównie dlatego, że uważam, że czasami powinniśmy poświęcić więcej czasu na myślenie o tym, jak osiągnąć użyteczny cel, zamiast tylko podążanie za najnowszymi trendami.

Dowiemy się również o zero odpadów w życiu codziennym, wskazówki dotyczące zero odpadów i zasoby zero odpadów, które można wykorzystać, aby uczynić zero odpadów częścią swojego stylu życia, a nawet osiągnąć zero odpadów w domu całkowicie, jeśli chcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *