Zero odpadów to przykład ekologicznego życia, który jest łatwy do zrozumienia dla każdego.

Jest to zero odpadów, ponieważ zero to zero. Nie może być mniej niż zero, więc zero odpadów to pomysł, aby nic nie trafiało na wysypiska śmieci lub do centrów recyklingu. Wszystko, co jest mniejsze od zera, nie oddaje w pełni przesłania stylu życia, który naprawdę różni się od społeczeństwa “wyrzucania”, w którym dziś żyjemy.

Zero odpadów oznacza brak śmieci trafiających na wysypiska i do centrów recyklingu

Zero, używane w matematyce, oznacza, że nie może być mniejszej liczby – jest to pojęcie absolutne. W życiu zero waste, oznacza to, że nie powinno być żadnych śmieci w pobliżu tych miejsc, do których trafiają nasze śmieci po tym, jak coś wyrzucimy: naszych wysypisk i centrów recyklingu. Cała idea wynosi zero.

Aby zrozumieć zero waste, trzeba wiedzieć, czym zero waste nie jest: nie chodzi o sprzedaż toreb wielokrotnego użytku czy butelek na wodę, a już na pewno nie o przechowywanie wszystkiego do końca czasu – zero waste to styl życia, który zakłada kupowanie mniejszej ilości rzeczy i świadomość, kiedy należy je zastąpić czymś lepszym lub bardziej zrównoważonym.

Co oznacza zero odpadów dla Twojego gospodarstwa domowego

Kiedy ktoś słyszy słowo zero – może pomyśleć, że nie ma już nic! Oczywiście zero może być trudne do osiągnięcia w rzeczywistości, ponieważ wszystko wymaga jakiegoś opakowania, ale jeśli damy dobry przykład w domu, być może wszyscy inni pójdą w nasze ślady. Dlatego wszyscy musimy jak najszybciej zacząć myśleć o tym, jak zmniejszyć ilość produkowanych przez nas śmieci .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *