Jaki beton towarowy wybrać ?

Jaki beton towarowy wybrać ?

Beton towarowy służy do wznoszenia ścian. Im grubsza jest ściana z tego materiału, tym lepiej budynek będzie ocieplony. Z tego powodu jest on czasem mniej opłacalny niż inne materiały. Ale może się to szybko zwrócić, ponieważ w miesiącach letnich może obniżyć rachunki za klimatyzację o 20%. Nie wspominając o byciu solidnym fundamentem dla Ciebie, aby budować na górze.

Ściany betonowe są konstrukcjami ściskającymi – przenoszą obciążenia pionowe, jak również jako obciążenia ściskające. Beton jest również wytrzymały na rozciąganie – dlatego może być stosowany do opierania się siłom rozciągającym pochodzącym od wiatru, śniegu i trzęsień ziemi.

Zwykła ściana wykonana z betonu ma grubość co najmniej 300 mm dla nieruchomości mieszkalnej. W niektórych przypadkach, w zależności od wymagań projektu, może mieć nawet 500 mm grubości. Specjalnie wzmocniona ściana może mieć grubość do 900 mm. 5 razy grubsza [niż] ściana wewnętrzna zbudowana z cegieł lub bloczków.

Należy wziąć pod uwagę, że dodatkowa izolacja może być konieczna, jeśli w budynku znajdują się inne materiały, takie jak szkielet drewniany, cegła itp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *