Beton jako środek konstrukcyjny

Beton jako środek konstrukcyjny

Beton jest stosowany jako środek konstrukcyjny do budowy powierzchni, które mają przenosić obciążenia i zachować trwałość przez długi czas, takich jak drogi, autostrady lub fundamenty budynków, a nawet doki i wały

Firmy produkujące beton towarowy decydują, w jakiej formie będą ich produkty w zależności od celu, do którego są potrzebne. Aby ułatwić transport, beton produkowany jest w dużych ilościach i przewożony ciężarówkami wyposażonymi w specjalne wzmocnione komory, do których wkłada się gotowy beton . Beton towarowy jest również produkowany na miejscu za pomocą przenośnych węzłów betoniarskich, które są montowane na specjalnych ciężarówkach lub specjalnie zaprojektowanych przyczepach. Dlatego przenośne betoniarnie muszą być w stanie przewozić własne paliwo i mieć wystarczającą ilość wody i cementu.

Przeciętnie, zwykły dom potrzebuje około 50-100 metrów sześciennych betonu towarowego na początkową konstrukcję ścian lub fundamentów. Zamawiając taką ilość betonu towarowego w sklepie budowlanym, klient otrzyma co najmniej dwie ciężarówki składające się z jednej części cementu i trzech części kruszywa, dlatego lepiej zaopatrywać się w beton towarowy w dużych firmach oferujących usługi dostawcze, ponieważ pozwalają one na wybór termin dostawy.

Kruszywa lekkie to piasek i żwir. Nie powinny być zbyt drobne (sypkie), w przeciwnym razie wnikałyby w pory pasty cementowej i osłabiały ją. Kruszywa nadają betonowi wytrzymałość i odporność, ponieważ ich masa jest większa od masy cementowej, dlatego kruszywo ma większy wpływ na końcowe właściwości betonu niż cement.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *