8 sposobów jak można udekorować dom z drewna, aby był perfekcyjny

8 sposobów jak można udekorować dom z drewna, aby był perfekcyjny

 

Nie ma wątpliwości, co do faktu, że domy drewniane są niezwykle powszechne na całym świecie. Jednym z powodów jest to, że drewno to materiał, który daje nam wspaniałe walory estetyczne i wielkie korzyści. Ten niezwykły budynek, jakim jest dom z drewna, zasługuje na to, aby być udekorowanym w perfekcyjnym sposób. Nie ma jednego określonego stylu, jeśli chodzi o dekorowanie wnętrza drewnianych domów, ale są pewne elementy, na które warto jest zwrócić uwagę i które warto jest zastosować w aranżacji drewnianego wnętrza. Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

1. Jasne drewno

Użycie jasnego drewna jest świetnym pomysłem, ponieważ nie będzie ono przyćmiewać światła, co znaczy, że w pomieszczeniu nie będzie panował mrok. Jedną z najgorszych wad drewnianych domów jest to, że ciemniejsze drewno może optycznie pomniejszyć przestrzeń. Jasne drewno to dziś trend, który pojawił się razem ze stylem skandynawskim. Podłogi oraz ściany wykonane z jasnego drewna przyjemnie powiększą poczucie przestrzeni w domu.

2. Meble, które wnoszą kolory

Drewno to doskonały materiał, ponieważ sprawia, że atmosfera jest ciepła i przyjemna. Jednak pamiętaj, że jeśli wszystkie elementy w Twoim domu drewnianym będą składały się tylko z drewna, to szybko się nim zmęczysz – to jest moment, w którym warto jest wnieść trochę koloru. Dlatego, sofy i fotele powinny mieć kolor, który przełamuje monotonię drewna. Możesz nawet użyć wzorzystych lub jaskrawych mebli.

3. Białe ściany

Biały kolor jest idealny do drewna i razem tworzą duet, który jest również bardzo modny i pasuje do każdego stylu wnętrza. Jeśli chcesz nadać wszystkiemu miły akcent, wystarczy dodać białe ściany lub nawet białe podłogi. Ponadto, zastosowanie białego koloru to doskonały pomysł, ponieważ powiększy optycznie przestrzeń i nada jasności.

4. Meble wiklinowe

Każdy mebel z wikliny może być kolejnym wspaniałym detalem w drewnianym domu. Drewno to naturalny materiał, dlatego dobrze komponuje się z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak wiklina. Dodaj kilka wiklinowych foteli w salonie, które są nie tylko naturalne, ale również bardzo oryginalne.

5. Poczucie przestrzeni

Mieszkając w domach drewnianych można odnieść wrażenie, że każde pomieszczenie jest przepełnione, bo drewno zmniejsza poczucie przestrzeni. Dlatego, należy zrobić wszystko, aby zniwelować to uczucie poprzez tworzenie przestrzeni. Korzystaj tylko z niezbędnych mebli, ponieważ otwarte przestrzenie są obecnie bardzo popularne. Używaj luster, aby wszystko wyglądało na znacznie bardziej przestronne.

6. Kominek

Kominek jest zazwyczaj idealnym uzupełnieniem drewnianego domu. Takie budynki już same w sobie mają dużo ciepła, a kominek sprawia, że jest go jeszcze więcej i nadaje bardzo domowego charakteru. Dziś pomysłów na kominki jest wiele – możemy zastosować materiały takie jak kamień czy kafelki, przełamując monotonię drewna.

7. Dużo światła

Drewno ma tendencję do przyćmiewania światła, dlatego wiele z drewnianych domów wydaje się zbyt ciemnych. Sekret polega na dobraniu idealnego oświetlenia. Dobrym sposobem jest połączenie kilku rodzajów oświetlenia: żyrandole, lampy podłogowe, lampki nocne, etc., które wypełnią pomieszczenie światłem.

8. Inne materiały

Tak jak to tylko możliwe staraj się przełamać monotonię drewna. To znaczy, że możesz kupować meble z wikliny, ławy, stołów z metalowymi lub szklanymi elementami. Ponadto, używaj różnego rodzaju tekstyliów, waz ceramicznych, czy też luster.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *